World's Fate
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Чудните мостове - фантастично творение на природата

5 posters

Go down

Чудните мостове - фантастично творение на природата Empty Чудните мостове - фантастично творение на природата

Писане  Ra17eN Сря Яну 30, 2008 8:37 am

Чудните мостове са най-величествения природен феномен в Родопа. Още от пръв поглед човек бива поразен от огромните им размери и съвършенството на техните форми. Чудните мостове се намират в подножието на връх Персенк сред вековна смърчова гора. Двата скални моста, намиращи се на 50м. един от друг, с височина около 50м. и дължина над 100 м, са образувани под ерозионото действие на река Дълбокото дере в продължение на хиляди години. Особен интерес представлява горния мост, който е с 4 отвора, идеално загладени от водата, сякаш са човешко дело. Преминаването под Чудните мостове, както и върху тях е лесно, защото те са обезопасени. Под голямия мост е другият мост, по който за да се мине се изискват повече усилия, но те ще бъдат възнаградени, защото той отвежда в забележителен каньон, в чиято основа двете стени се доближават на няколко метра, а преминаването му е възможно само от добре подготвени, с подходяща екипировка туристи.
В непосредствена близост до Чудните мостове има няколко интересни пещери, за жалост необезопасени.


Това ни е дала природата:
Чудните мостове - фантастично творение на природата 784530_orig



Чудните мостове - фантастично творение на природата 784531_orig


Как да не влюбиш в тях и като си помислиш , че са тук в България ( на мен ми се напълва душата с гордост , че съм българин ) ?
Ra17eN
Ra17eN
Administrator
Administrator

Male Брой мнения : 88
Age : 32
Местожителство : Русе
Registration date : 27.01.2008

https://worldsfate.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Чудните мостове - фантастично творение на природата Empty Re: Чудните мостове - фантастично творение на природата

Писане  Sea niX Чет Яну 31, 2008 10:36 pm

[b]Как да не влюбиш в тях и като си помислиш , че са тук в България ( на мен ми се напълва душата с гордост , че съм българин ) ?
прав си прекрасно е!Трябва да се гордеем с тези ценности и да ги пазим!!!
Sea niX
Sea niX
Шофъор на автомобил
Шофъор на автомобил

Female Брой мнения : 57
Местожителство : Русието бие
Registration date : 27.01.2008

Върнете се в началото Go down

Чудните мостове - фантастично творение на природата Empty Re: Чудните мостове - фантастично творение на природата

Писане  Fr0sTyYy` Пет Фев 01, 2008 10:46 am

омг това е страхотно !! :О:О но.. нали знаете.. нищо не остава вечно.. :С кой знае какво ще ги направят след години .. или пък какво ще стане с тях.. ? .. дали ще сме живи да разберем ? :? (кво почнах да дрънкам.. )
Fr0sTyYy`
Fr0sTyYy`
Administrator
Administrator

Male Брой мнения : 23
Age : 31
Местожителство : Ruse
Registration date : 28.01.2008

Върнете се в началото Go down

Чудните мостове - фантастично творение на природата Empty Re: Чудните мостове - фантастично творение на природата

Писане  shi`no`tenshi Пет Фев 01, 2008 10:49 am

Fr0sTyYy` написа:омг това е страхотно !! :О:О но.. нали знаете.. нищо не остава вечно.. :С кой знае какво ще ги направят след години .. или пък какво ще стане с тях.. ? .. дали ще сме живи да разберем ? :? (кво почнах да дрънкам.. )
Изби те на философия Laughing Ама наистина са красиви...Дано си останат такива...Аз като казвам,че България е джа бест... Cool
shi`no`tenshi
shi`no`tenshi
Шофъор на автомобил
Шофъор на автомобил

Female Брой мнения : 89
Age : 31
Местожителство : Ин дъ нотинг...
Registration date : 27.01.2008

Върнете се в началото Go down

Чудните мостове - фантастично творение на природата Empty Re: Чудните мостове - фантастично творение на природата

Писане  Fr0sTyYy` Пет Фев 01, 2008 10:58 am

ахха да е.. прихванал съм го от господина.. леле.. :? :С :С дано да не стана сектант.. :? :? бива ме в тва.. АХАха.. :Р

та.. по темата.. :? това са едни от най красивите мостове в България но да не забравяме че не са единствени.. Smile има много други забележителности ( който изчезват Sad ) .. но.. ние трябва да се погрижим те да са все още красиви (девил)
Fr0sTyYy`
Fr0sTyYy`
Administrator
Administrator

Male Брой мнения : 23
Age : 31
Местожителство : Ruse
Registration date : 28.01.2008

Върнете се в началото Go down

Чудните мостове - фантастично творение на природата Empty Re: Чудните мостове - фантастично творение на природата

Писане  NepHilim Съб Фев 02, 2008 12:36 pm

прави сте че няма да останат завинаги ..но едно нещо също ме тревожи, че след време ще се намерят богати предприемачи и ще купят и застроят околноста с хотели и вили...те си мислят че така повече хора ще се любуват на това чудо на природата.но не е така защото според мен е по хубаво то да си остане непокътнато и сред природата а не обградено с бетон...Защото все пак е по красиво например да видим едно животно в естествената му среда отколкото в клетка в някой зоопарк...не мислите ли Question
NepHilim
NepHilim
Шофъор на автомобил
Шофъор на автомобил

Male Брой мнения : 76
Age : 31
Местожителство : русе
Registration date : 30.01.2008

Върнете се в началото Go down

Чудните мостове - фантастично творение на природата Empty Re: Чудните мостове - фантастично творение на природата

Писане  shi`no`tenshi Съб Фев 02, 2008 2:35 pm

NepHilim написа:прави сте че няма да останат завинаги ..но едно нещо също ме тревожи, че след време ще се намерят богати предприемачи и ще купят и застроят околноста с хотели и вили...те си мислят че така повече хора ще се любуват на това чудо на природата.но не е така защото според мен е по хубаво то да си остане непокътнато и сред природата а не обградено с бетон...Защото все пак е по красиво например да видим едно животно в естествената му среда отколкото в клетка в някой зоопарк...не мислите ли Question
100% съм съгласна!Но работата е там,че повечето хора решават,че като го "обградят с бетон" ще го предпазят...Както и с примера за животното..
shi`no`tenshi
shi`no`tenshi
Шофъор на автомобил
Шофъор на автомобил

Female Брой мнения : 89
Age : 31
Местожителство : Ин дъ нотинг...
Registration date : 27.01.2008

Върнете се в началото Go down

Чудните мостове - фантастично творение на природата Empty Re: Чудните мостове - фантастично творение на природата

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите